Připravované akce    

Akce Velkého  gangu

 

v případě nezměrné touhy po aktuálních informacích směřujte své dotazy na:  jvhavran@centrum.cz  

 

 

 

Toulky Prahou 2018

(8. prosince 2018)
 


 
 
A je to tady, drazí přátelé!

 

Letošní podzim opravdu utekl nějak podezřele rychle, takže Vánoce jsou zase za dveřmi. Svátky stresu a šopování však s sebou pro nás naštěstí přinášejí alespoň něco dobrého. Totiž akci Toulky Prahou! Naše Matka měst skýtá totiž k shlédnutí a ozkoušení mnoho pamětihodností a občerstvoven, takže je z čeho volit. Přesto však je stále těžší a složitější vybrat atraktivní trasu nebo lokalitu, jež by nabídla plného uspokojení jak po kultuře dychtícím, tak těm, jimž je kultura zcela u .......
Pro letošní ročník jsem, možná poněkud netradičně (och, nelekejte se!), zvolil dělnické Holešovice. Je faktem, že dělníka abys dnes v Holešovicích pohledal (na rozdíl od různých account managerů v úzkých nohavicích a podobných podivínů), ale toho, co nás zajímá nejvíc, je v Holešovicích dostatek, to mi věřte.
V sobotu 8. prosince v 10.00 h se totiž sejdeme v naprosto netradičním podniku, jakých už dnes mnoho není. Ano, v obyčejným automatu! Ačkoliv, v obyčejným... On zas tak obyčejný není, mrkněte sami: http://jidelnamasoletna.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-13099854.
Zde si dáme nějakou dobrou snídani a takto posilněni vstoupíme do svatyně všech velkých i malých kluků: http://www.ntm.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-416911.
Chápu, že některé holky s tím mohou mít trošku problém, ovšem na druhou stranu si říkám, že když řada z nich už notnou řádku let s námi, magory, sdílí stůl i lože, tak to jistě zvládnou. Nemýlím se, že?!
Nepředpokládám ani v nejmenším, že z muzea vypadnem dřív, jak v poledne. Protože pak bude právě tak akorát přesně na nějaký ten pozdnější oběd. Takže což takhle dát si: https://beerpub.hellsbells.cz/cs/? Když už jsme "ty motorkáří", ne?!
Nu a  až se pořádně nadlábneme, vyrazíme za dalším dobrodružstvím. Příští zastavení bych navrhoval v Klášterní pivnici Šumavan v Ovenecké ulici, což je prakticky za rohem. O tomhle podniku nevím sice nic, ale na netu vůbec nevypadá marně. Vyzkoušíme, uvidíme!
Poté projdeme ulicí Dobrovského a dorazíme k podniku Mr.Hot Dog: http://www.mrhotdog.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-13024063, kde si můžeme, ale nemusíme na něčem smlsnout. Dále, už na hlavní M.Horákové, mineme podnik s podivným názvem PIPCA, kde slibují pivo z řemeslného pivovaru Trautenberk, což by možná stálo za vyzkoušení.
Na Strossmayerově náměstí však nemůžeme minout bez povšimnutí proslulou restauraci Domažlická jizba: https://www.domazlicka-jizba.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-615807 - taky slušná nabídka...
Z Hospody pak už je to jen skok do kostela. Ano, vy barbaři, do chrámu Páně! Do kostela sv. Antonína Paduánského. Kdo však bude přes míru ožralý, posečká na kulturymilovné souputníky venku na dlažbě! 
 
A teď pozor. Po opuštění božího stánku skočíme do tramvaje a jak pevně věřím, bez excesů, se sklouzneme pár metrů, konkrétně přes Štefánikův most, u jehož novoměstského konce, přímo naproti Ministerstvu průmyslu a obchodu, kotví http://www.pivolod.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-13102823. To si, myslím, by se mohlo líbit i těm, koho lodě pranic nezajímají!
Poté, co se vydrápeme zpět na souš, přeběhneme (překlopýtáme) ulici a mezi budovami ministerstva a Anežského kláštera, v tuto hodinu potemnělou již Foglarovou Řásnovkou, prosmýkneme se nakouknout do restaurace http://www.hastalskydedek.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-13034354.
 
Cestou k cíli naší dnešní tůry bychom se pak mohli zastavit na skok v: http://www.restauracespecial.cz/jidelni-list/napojovy-list-special/, tedy pokud dostaneme chuť okoštovat skvělé vinohradské pivo!
A závěr? Možná by stálo za zváženou se protentokrát vrátit k dávné tradici a letošní Toulky zakončit v kdysi tolik oblíbeném podniku: https://www.kozicka.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-330513, co vy na to??? Tedy, pokud tam dojdeme. Jo a pardon - pokud to Kubrt zařídí;-)...

 
Na viděnou se všemi se tímto těší váš 
 
Havran

 

   
     

 


Akce MaxíkVozík

Vážení přátelé!
Na tomto místě jste si uvykli nacházet pozvánky a informace, týkající se akcí Velkého gangu. Akcí ve smyslu setkání, výletů, opulentních žranic nebo bohapustých ožrávaček. Nyní však vězte, že tento článeček nezve vás k vyjížďce či posezení, nýbrž má smysl a účel nesrovnatelně bohulibější. Tím účelem je pomoci jednomu z nás. Pomoci mu lépe se vyrovnat s jeho nelehkým údělem.
Náš kamarád Maxík Tomšíček, takto brácha Pavla "Držmíška" a bratránek Kubrtův, je vlivem své fyzické dysfunkce od dětství upoután na invalidní vozík. Před časem začal spolupracovat s ústavem v Tloskově, kdy tamější odborníci se zasloužili o to, že Maxík v poslední době udělal veliké pokroky v sociálním začleňování do společnosti. Jedním z důvodů této změny k lepšímu je i skutečnost, že v Tloskově Maxíkovi půjčují ústavní vozík na elektrický pohon. Tento vozík však Maxík musí před odjezdem domů vrátit a dál používat svůj starý vozík takříkajíc na ruční pohon. No a v tom je právě onen kámen úrazu!
Na různé žádosti, přímluvy a lékařské zprávy o prospěšnosti elektrického vozíku, schopného překonávat mnohem výraznější terénní překážky a vzdálenosti a významnou měrou tak přispět k sociálnímu začlenění postiženého Maxíka odpověděla kterási kancelářská krysa jedné nejmenované "zdravotní pojišťovny", že pacientovi jde právě o řešení sociálního aspektu jeho strádání, nikoli zdravotního, jinými slovy, ruce má přece zdravé, tak ať si za kamarády doručkuje! Oni jsou přece ZDRAVOTNÍ pojišťovna! No nic, na každou svini se v pekle voda vaří...

Proto se Maxík odvážil vás ústy níže podepsaných poprosit o jakoukoliv finanční výpomoc, ať už libovolnou formou či způsobem, protože elektrický invalidní vozík není úplně nejlevnější záležitost a pojišťovna, jak výše uvedeno, nedá ani floka. V příloze je mj. zálohová faktura od výrobce vozíku, že v základní verzi se jedná o cenu ve výši 80.000,-Kč. Všechny potřebné údaje jsou uvedeny ve zmíněné příloze, nebo je na požádání ráda poskytne Martina Kubrtová.

Co myslíte, kamarádi, pomůžeme Maxíkovi? Za něho, za iniciátory této prosby Martinu a Míru i za sebe vám předem ze srdce děkuji.


                                                                           Martina Kubrtová, Míra fon Pečice, Havran

 

 

 

 PODĚKOVÁNÍ

 Dobrý den, rádi bychom Vám poděkovali za poskytnuté finanční dary na zakoupení elektrického invalidního vozíku pro Maxíka Tomšíčka. Velice oceňujeme tento přístup a jsme rádi, že dnes ještě existují lidé, kteří jsou ochotni přispět na dobrou věc člověku, který nemá jinou možnost. Maxík nakonec v prosinci dostal přidělen starší vozík po jiném pacientovi. Zkoušeli jsme ještě použít vybrané peníze na doplatek, aby byl přidělený vozík vyměněn za nový. Bohužel tato varianta nebyla možná. Zůstal mu tedy starší vozík. Z peněz si k němu zakoupil doplňky. Vzhledem k tomu, že Maxíkovi již dávno dosloužil i ruční mechanický vozík a pojišťovna mu po přidělení elektrického, peníze na ruční neuvolní, za vybrané peníze zakoupíme tento vozík, zase od firmy Meyra, u které jsou peníze stále složené na účtu. Vozík se momentálně pro Maxíka vyrábí v Německu. Po té si ho vyzkouší a rozhodne se, který pro něj bude nejvhodnější. Cena je cca kolem 30.000,-Kč. Je to už opravdu kvalitní odlehčený vozík, i vzhledem k Maxíkově váze. Snad mu bude dlouho dobře sloužit. Pokud by ještě nějaké peníze zbyly, použili bychom je na úhradu např. internetu apod. Na tyto věci totiž Maxíkovi po úhradě poplatků za bydlení a stravu v ústavu a za léky nezbývá. Vše doplácí jeho matka. Doufám, že s tímto použitím Vašich finančních darů budete souhlasit. Mohu slíbit, že opravdu nebudou použity pro nikoho jiného než Maxíka. Na to, co si nemůže dovolit ze svých příjmů.

Ještě jednou mnohokrát děkujeme za Vámi poskytnuté finanční dary

Maxmilián Tomšíček, Anna Tomšíčková

 

V Příbrami 29. 1. 2016