Připravované akce    

Akce Velkého  gangu

 

v případě nezměrné touhy po aktuálních informacích směřujte své dotazy na:  jvhavran@centrum.cz  

 

 

 

ČUNDR 2019  (24. - 28.7.2019)

(8. července 2019)
 


    Lámal jsem dlouho hlavu s tím, jak smysluplně poskládat Kubrtem a internetem dodaná zajímavá místa. Zvolená lokalita, tedy Krušné hory, Byla léta (alespoň námi) neprávem poněkud přehlížena. Ve skutečnosti však Krušky nabízí nepřeberné množství nejrůznějších pamětihodností, zajímavých míst, krásných vyhlídek, přírodních a technických zajímavostí, architektonických skvostů a tak dále a tak podobně. Z toho důvodu a také proto, že pásmo Krušných hor není delší, než nějakých 150 kilometrů jsem se nakonec rozhodl ke změně tradičně otrockého plánování jednotlivých etap se striktně  určeným místa startu i cíle. Bude určeno jen místo prvotního setkání v úvodu Čundru. Následná trasa Čundru již nebude nijak striktně dopředu určena. Nastřelím jen jakousi možnou podobu trasy a to seznamem míst, jež by stálo za to vidět. Nu a my se poté, přímo na místě a v konkrétní moment dohodneme, zda teď pojedeme tam, nebo onam - a tam až potom, nebo zítra při zpáteční cestě. Stejné je to i s ubytováním, tedy cíli jednotlivých etap. Ubytovacích možností je opět (dle internetu) značné množství a věřím, že nebude třeba dopředu cokoliv rezervovat a nutně směřovat k tomu jedinému cíli. Protože o pár kilometrů vedle může být ubytování mnohem hezčí nebo výhodnější.
 
   Uvidíme, zda se tento model osvědčí. Já jsem přesvědčen, že v dané situaci, kdy nebude nutno překonávat denně velké vzdálenosti, tento systém věci jen prospěje. Však se brzy  ukáže..
 
   Start Čundru 2019 se odehraje ve ČTVRTEK, 25. ČERVENCE na poměrně známém místě. Je jím kemp Úštěk u rybníka Chmelař v Úštěku. Ovšem pozor, u rybníka jsou kempy tři, takže zde je odkaz na již před léty osvědčený: http://www.kempustek.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-2036632. A ještě jednou pozor, odjez se uskuteční hned ráno, takže SRAZ V KEMPU doporučuji tradičně v průběhu středy, 24. července!
 
   Ve čtvrtek tedy vyrazíme do Krušných hor. Jsou mezi námi tací, kteří to tam znají jako své boty. Jelikož mezi takové nepatřím, rád si nechám poradit. Úvodní kilometry bych ale viděl nějak následovně: Zubrnice, Ústí nad Labem, Krupka. No a pak to začne.
Komáří vížka (nebo taky hůrka): http://komarivizka.eu/, http://www.komarivizka.eu/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-2549741
Potom by následovala města Dubí (už bez lehkých děv, tedy téměř), Cínovec, Altenberg (hezké městečko, bobová dráha) https://krusnohorci.cz/vylet/755-zimni-bobova-draha-eiskanal-altenberg.
Následuje přehradní nádrž Fláje (https://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/prehrada-flaje.aspx, https://cs.wikipedia.org/wiki/Fl%C3%A1je), obec Klíny, lázně Kurort Seiffen (https://cs.wikipedia.org/wiki/Seiffen, nebo https://cs.camping.info/n%C4%9Bmecko/sasko/ferienpark-seiffen-17978), s tradičním řezbářstvím a množstvím obchůdků s řezbářským zbožím a údajně poměrně slušnou hospodou. Dále by mohla následovat Hora Svaté Kateřiny (https://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/rozhledna-na-ruzovem-vrchu-u-hory-svate-kateriny.aspx, nebo http://www.urozhledny.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-13088496).


   Kubrt také pěl ódy na restauraci, hotel a malé muzeum uprostřed lesů, na samotě - Lesná (https://www.horskyareal-lesna.cz/). Následovat by mohla obec Boleboř nebo zámek Červený Hrádek u  Jirkova (http://www.zamek-cerveny-hradek.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-1743586, nebo https://www.autocamp-cervenyhradek.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-12699647). A pokračujeme dále: Jirkov, Chomutov, Výsluní, Měděnec (https://stola-zeme-zaslibena-mednik-med.webnode.cz/, nebo https://cs.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BE%C3%A1r_%C3%9Astavu_soci%C3%A1ln%C3%AD_p%C3%A9%C4%8De_v_M%C4%9Bd%C4%9Bnci, a nebo poněkud veseleji https://restaurace-mednik.webnode.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-1423924, http://www.fenix-medenec.unas.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-13012465 a ještě https://www.penzion-umedveda.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-13099271). Nedaleko se nachází obec Kovářská se svým, v kruzích vojenských historiků známým muzeem (http://www.new.museum119.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-13054191). Dále pak opět přes čáru do Dojčlandu: Kurort Oberwiesenthal, kopec Fichtelberg (https://mapy.cz/zakladni?x=12.9555408&y=50.4280431&z=17&source=osm&id=127602386). Poté, prozměnu zase u nás, kopec Klínovec (https://mapy.cz/zakladni?x=12.9658726&y=50.3967090&z=17&source=base&id=1893547). Poté proslulý Jáchymov (https://cs.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1chymov, nebo  http://www.montanregion.cz/cs/montanregion/horni-mesto-jachymov/dul-svornost.html a ještě http://www.mestojachymov.cz/). Pak už snad jen Ostrov nad Ohří (https://cs.wikipedia.org/wiki/Ostrov_(z%C3%A1mek,_okres_Karlovy_Vary), nebo https://www.icostrov.cz/klaster-ostrov/, a ještě https://cs.wikipedia.org/wiki/Rud%C3%A1_v%C4%9B%C5%BE_smrti, nebo  https://www.rudohor.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-13198308 a nakonec https://mapy.cz/zakladni?x=12.9556266&y=50.3311981&z=17), Horní hrad (http://hornihrad.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-12980381) a Perštejn (http://www.pivochalupnik.cz/) nebo Klášterec na Ohří (http://kultura.klasterec.cz/component/k2/item/186#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-299532, nebo https://www.kempklasterec.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-12882985).
 

No já nevím, co myslíte? Je toho málo, co nám ten léta opomíjený kraj nabízí? A ono toho je ve skutečnosti mnohem víc, jenomže jsme taky jenom lidi, že. Ještě jednou tedy zopakuji, že směr a cíle čundrování jsou protentokrát na naší dohodě, na náladě, na počasí. Výše je uvedeno několik možností, několik doporučených objektů našeho zájmu, které všechny do jednoho za to stojí. A ještě jednu výhodu skýtá ten kraj: v případě nepřízně počasí nebo nechuti stavět stany nabízí velké množství nejrůznějších penzionů a ubytoven za poměrně rozumné peníze.  Takže jak? Zvládneme Krušky?
 

Čundru zdar a

Bůh s námi!

Navždy váš
Havran

 
 

 

     
     

 


Akce MaxíkVozík

Vážení přátelé!
Na tomto místě jste si uvykli nacházet pozvánky a informace, týkající se akcí Velkého gangu. Akcí ve smyslu setkání, výletů, opulentních žranic nebo bohapustých ožrávaček. Nyní však vězte, že tento článeček nezve vás k vyjížďce či posezení, nýbrž má smysl a účel nesrovnatelně bohulibější. Tím účelem je pomoci jednomu z nás. Pomoci mu lépe se vyrovnat s jeho nelehkým údělem.
Náš kamarád Maxík Tomšíček, takto brácha Pavla "Držmíška" a bratránek Kubrtův, je vlivem své fyzické dysfunkce od dětství upoután na invalidní vozík. Před časem začal spolupracovat s ústavem v Tloskově, kdy tamější odborníci se zasloužili o to, že Maxík v poslední době udělal veliké pokroky v sociálním začleňování do společnosti. Jedním z důvodů této změny k lepšímu je i skutečnost, že v Tloskově Maxíkovi půjčují ústavní vozík na elektrický pohon. Tento vozík však Maxík musí před odjezdem domů vrátit a dál používat svůj starý vozík takříkajíc na ruční pohon. No a v tom je právě onen kámen úrazu!
Na různé žádosti, přímluvy a lékařské zprávy o prospěšnosti elektrického vozíku, schopného překonávat mnohem výraznější terénní překážky a vzdálenosti a významnou měrou tak přispět k sociálnímu začlenění postiženého Maxíka odpověděla kterási kancelářská krysa jedné nejmenované "zdravotní pojišťovny", že pacientovi jde právě o řešení sociálního aspektu jeho strádání, nikoli zdravotního, jinými slovy, ruce má přece zdravé, tak ať si za kamarády doručkuje! Oni jsou přece ZDRAVOTNÍ pojišťovna! No nic, na každou svini se v pekle voda vaří...

Proto se Maxík odvážil vás ústy níže podepsaných poprosit o jakoukoliv finanční výpomoc, ať už libovolnou formou či způsobem, protože elektrický invalidní vozík není úplně nejlevnější záležitost a pojišťovna, jak výše uvedeno, nedá ani floka. V příloze je mj. zálohová faktura od výrobce vozíku, že v základní verzi se jedná o cenu ve výši 80.000,-Kč. Všechny potřebné údaje jsou uvedeny ve zmíněné příloze, nebo je na požádání ráda poskytne Martina Kubrtová.

Co myslíte, kamarádi, pomůžeme Maxíkovi? Za něho, za iniciátory této prosby Martinu a Míru i za sebe vám předem ze srdce děkuji.


                                                                           Martina Kubrtová, Míra fon Pečice, Havran

 

 

 

 PODĚKOVÁNÍ

 Dobrý den, rádi bychom Vám poděkovali za poskytnuté finanční dary na zakoupení elektrického invalidního vozíku pro Maxíka Tomšíčka. Velice oceňujeme tento přístup a jsme rádi, že dnes ještě existují lidé, kteří jsou ochotni přispět na dobrou věc člověku, který nemá jinou možnost. Maxík nakonec v prosinci dostal přidělen starší vozík po jiném pacientovi. Zkoušeli jsme ještě použít vybrané peníze na doplatek, aby byl přidělený vozík vyměněn za nový. Bohužel tato varianta nebyla možná. Zůstal mu tedy starší vozík. Z peněz si k němu zakoupil doplňky. Vzhledem k tomu, že Maxíkovi již dávno dosloužil i ruční mechanický vozík a pojišťovna mu po přidělení elektrického, peníze na ruční neuvolní, za vybrané peníze zakoupíme tento vozík, zase od firmy Meyra, u které jsou peníze stále složené na účtu. Vozík se momentálně pro Maxíka vyrábí v Německu. Po té si ho vyzkouší a rozhodne se, který pro něj bude nejvhodnější. Cena je cca kolem 30.000,-Kč. Je to už opravdu kvalitní odlehčený vozík, i vzhledem k Maxíkově váze. Snad mu bude dlouho dobře sloužit. Pokud by ještě nějaké peníze zbyly, použili bychom je na úhradu např. internetu apod. Na tyto věci totiž Maxíkovi po úhradě poplatků za bydlení a stravu v ústavu a za léky nezbývá. Vše doplácí jeho matka. Doufám, že s tímto použitím Vašich finančních darů budete souhlasit. Mohu slíbit, že opravdu nebudou použity pro nikoho jiného než Maxíka. Na to, co si nemůže dovolit ze svých příjmů.

Ještě jednou mnohokrát děkujeme za Vámi poskytnuté finanční dary

Maxmilián Tomšíček, Anna Tomšíčková

 

V Příbrami 29. 1. 2016